7:00 – 22:00
+421 903 922 980

Čistenie studní. Každá studňa si vyžaduje pravidelnú údržbu.

Čistenie studní. Každá studňa si vyžaduje pravidelnú údržbu.
 
Prírodné znečistenie je úplne normálnou súčasťou každej studne a z týchto dôvodov sme sa rozhodli pomáhať domácnostiam pre rapídne vyčistenie a obnovenie chodu studne. Prírodné znečistenie poznáme aj pod pojmom inkrustácia. Piesok, íl, bahno, peľ, prach a rôzne iné organické a anorganické častice sa dostávajú postupom času do studne.


 
V studni sa vytvárajú sedimenty a znečistenie sa usádza aj na stenách studne. Výsledkom sú riasy a plesne. My vám ponúkame pravidelnú údržbu studní a precízne čistenie všetkých typov studní: studne na zavlažovanie, vŕtané studne, atd.

Ďalším atribútom prečo si nechať vyčistiť studňu je jej schopnosť zadržiavania vody. Čokoľvek, čo sa dostane do studne z rôznych príčin sa prioritne usádza na dne samotnej studne. Výsledkom sú usadeniny, ktoré môžu mať niekoľko centimetrov, ba dokonca niekoľko metrov. Studňa týmto veľmi trpí, pretože obsahuje znečistenú vodu, čo má za následok aj málo vody a upchanie napríklad čerpadla.

Čistenie studní, ktoré slúžia ako zdroj vody na zavlažovanie vykonávame v záhradách a rodinných domoch. Zväčša sú studne úplne zneprístupnené. Kal, blato a prírodné riasy vytvorili silný nepriepustný povrch, ktorý sa ťažko odstraňuje. Pomocou výkonných kalových čerpadiel odvádzame vodu preč a napúšťame spätne studňu vodou tak, aby sme zabezpečili dostatok vody pre plnohodnotné prečisťovanie.

Steny studne sa čistia zároveň. Vzhľadom na skutočnosť, že sme profesionálna čistiaca firma disponujeme technikou, ktorá vyvíja tlak až 1000 barov. Zo stien studne vieme strhnúť aj to najnepoddajnejšie znečistenie.

Čistenie vŕtaných hlbokých studní praktizujeme zväčša za účelom odpieskovania studne. Piesok tvorí prirodzený sediment, ktorý sa vytvára na dne časom. Vplyvom našej techniky a výkonných hlbinných čerpadiel dlhé minúty, často hodiny odsávame resp. odkalujeme, odpieskujeme studňu až pokým nezačne vytekať čírejšia voda.

Prehĺbenie studne je tiež možné o zopár centimetrov vplyvom čistenia. Na dno ponárame špeciálneho vodného krtka na prehĺbenie studne. Tým pádom vírime dno studne a odčerpávame sedimenty. Ide o dlhodobý proces, môže to trvať 2h, ba pokojne 2 dni.

Naše kompletné portfólio nájdete na web stránkach:
www.ibrein.sk
www.industrialcleaning.sk
www.tryskaniesuchymladom.sk
www.krtkovaniemonitoring.sk

čistenie a odpieskovanie studní vykonávame v Bratislave, Malackách, Trnave a v ich blízkom okolí.

Neváhajte nás kontaktovať.