7:00 – 22:00
+421 903 922 980

Hĺbkové čistenie a precízny monitoring kopaných a vŕtaných studní

Hĺbkové čistenie a precízny monitoring kopaných a vŕtaných studní

Firma IB REIN ponúka komplexný sortiment čistiacich služieb. Čistíme studne, pretože ich považujeme za hodnotný zdroj pitnej vody. Venujeme sa tiež monitoringu studní a špeciálny dôraz kladieme na monitorovacie či inšpekčné kamery, ktoré vám odhalia všetky tajomstvá vašej domácej studne. Tentokrát sa zameriame na tému čistenie silne znečistených kopaných a vŕtaných studní


Prečo a ako čistiť studňu?
Pokiaľ vlastníte studňu, ktorá je zdrojom pitnej vody pre vašu domácnosť, mali by ste jej čisteniu a pravidelnej údržbe venovať primeranú pozornosť. Vo vode sa totiž pri nedostatočnej starostlivosti môžu vytvárať či hromadiť rôzne baktérie a nebezpečné choroboplodné zárodky, pri ktorých samozrejme hrozí zdravotné riziko pre vás aj pre členov vašej rodiny. Nečistoty sa do studní väčšinou dostávajú v čase povodní alebo v prípade, že studňa nie je dostatočne chránená pred pôsobením poveternostných vplyvov, predovšetkým pred prienikom dažďovej a povrchovej vody. Postupom času sa v studni tiež hromadia rozličné sedimenty a usadeniny, ktoré by z nej mali byť priebežne odstraňované za účelom zachovania zdravotne nezávadnej vody.

Pre čistenie studne sa dajú využiť rôzne kvalitné zariadenia a prístroje, ktorých použitie môžete ponechať v rukách odborníkov alebo si ich zapožičať zo špecializovanej požičovne a využiť ich svojpomocne. Jednou z najpoužívanejších kategórií prístrojov sú hlbinné čerpadlá odporúčané predovšetkým pre hlboké studne, keďže sa s nimi dá pracovať až do hĺbky 200 metrov. V praxi sú preferované hlavne za účelom odpieskovania vŕtaných studní, teda najrozšírenejšieho druhu studní v súčasnej dobe.

Spoľahnúť sa však bez obáv možno aj na tradičné kalové čerpadlo a to obzvlášť pri širokých studniach, v ktorých môže byť čerpadlo počas práce ponorené vo vode a následne zbaví studňu kalu aj nečistôt hrubšieho charakteru. Modernú alternatívu ku kalovému čerpadlu predstavuje maximálne výkonný industriálny vysávač. Jeho súčasťou je kalové sudové čerpadlo, prostredníctvom ktorého sa kalná voda obsahujúca nečistoty dostáva zo studne. Podobný vysávač si bez problémov poradí aj s úzkou vŕtanou studňou, z ktorej je tiež schopný odstrániť usadeniny vo forme bahna a rôznych sedimentov.

Výhody a podstata monitoringu studní
Hoci je čistenie studne veľmi dôležité, pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku by mu mal predchádzať monitoring studní, ktorý vám ponúkajú spoločnosti zaoberajúce sa profesionálnym čistením. Táto služba spočíva v spustení špeciálnej monitorovacej kamery do interiéru studne, kde je svojím osvetlením schopná pracovať v priemere s rozsahom do 400 milimetrov. Prostredníctvom monitoringu sa dajú prakticky okamžite odhaliť možné poškodenia či praskliny v stenách studní, vďaka čomu ich môžu skúsení odborníci riešiť priamo na mieste. Zárukou kvality je perfektná svietivosť monitorovacích kamier, ktoré si v prípade záujmu môžete zadovážiť aj z požičovne a po absolvovaní základného vyškolenia vám nebráni nič v tom, aby ste vnútro vašej studne zmonitorovali aj vlastnými silami.

Výhodou profesionálnych inšpekčných kamier je fakt, že ich ponoreniu nič nebráni ani v prípade studní s minimálnou šírkou respektíve značne úzkych studní, keďže sú vďaka svojej všestrannosti schopné dostať sa aj do menej dostupných miest. Potenciálne problémy dokážu odhaliť skôr, než sa vôbec pustíte do samotného čistenia studne a tým pádom sa dá zvoliť tá najlepšia a najvhodnejšia čistiaca metóda určená práve pre váš typ domácej studne. Štandardná monitorovacia kamera sa môže využiť tiež pre nahrávanie zvuku aj videa a tým pádom je možné spoznať interiér vašej studne do najmenších podrobností.

Čistenie studní vykonávame v nasledovných mestách a ich blízkych okoliach: Bratislava, Malacky, Stupava, Pezinok, Senec, Trnava, Šamorín, Dunajská Streda, Nitra, Trenčín, Hlohovec. 

Naše kompletné portfólio nájdete na web stránkach:
www.ibrein.sk
www.krtkovaniemonitoring.sk
www.industrialcleaning.sk
www.tryskaniesuchymladom.sk
www.bratislavskahavarijna.sk

Neváhajte nás kontaktovať.