7:00 – 22:00
+421 903 922 980

Odkalenie a odpieskovanie studní

Odkalenie a odpieskovanie studní
 
Odkalenie a odpieskovanie studní spadá pod špecifické čistiace služby, ktoré sú orientované pre domácnosti, ktoré majú problém s kalnou vodou v studniach. Studňa je a bola vždy zdrojom vody, či už kvalitnej na pitie alebo menej kvalitnej na zavlažovanie. Principiálne je nutné zveľaďovať tento drahocenný pitný zdroj vody.

Naša firma ponúka profesionálne čistenie studní. Vzhľadom na skutočnosť, že studne sú veľmi často zakalené a trpia nánosmi piesku, ponúkame odkalenie a odpieskovaní studní. Prírodné znečistenie je úplne normálnou prirodzenou súčasťou každej studne, či už je kopaná alebo vŕtaná. Po rokoch sa tvoria viacvrstvové sedimenty, ktoré časom môžu robiť problémy.
 
Piesok, íl, bahno, vodný kameň a prírodné znečistenie často upchajú studňu a tak nám chýba voda buď na pitie alebo na zavlažovanie záhrady. Čo s tým? Odpieskovanie studne prebieha niekoľko hodín. V prvom rade je nutné zrealizovať monitoring studne tak, aby sme vedeli čo sa nachádza na dne danej studne. Následne sa začína proces čistenia. Naše kvalitné hlbinné čerpadlá do úzkych vrtov ponárame do veľkých hĺbok aby vytiahli čo najviac vody. Proces odpieskovania sa zastaví vtedy, pokiaľ merania ukážu výrazný pokles piesku v odpravovanej vode.
 
Veľké studne, ktorých priemer môže byť aj 2 metre trpia veľkými nánosmi blata, ktoré studňu prakticky upchajú kompletne. Naša firma disponuje hasičskými čerpadlami, ktoré dokážu odpraviť za 1 minútu približne 2000 litrov vody. Po vyčistení studne naše čistiace práce pokračujú. Studňa sa čistí vysokotlakovou vodnou technológiou s dostatočným tlakom vody. Výsledkom je niekedy aj nieľkoľko kubických metrov blata. Zdá sa to až neuveriteľné, ale v studni s hĺbkou 8m a priemerom 1m sme raz vyťahovali blato približne 5h. Celkový objem bahna, ktoré sme odpravili bolo 850 kg. 
 
Následne sa môže začať dezinfekcia. Dezinfekcia sa realizuje buď chemicky alebo formou UV lampy, ktorá sa vnára do studne. Samotné čistenie zdrojov vody malo vždy svoj význam. Čistenie studní je potrebné praktizovať periodicky, minimálne raz ročne. Všetko záleží od aktuálnych podmienok, ktoré danú studňu obklopujú.

Našou výhodou je robustná čistiaca technika a výkonné čerpadlá. Rokmi skúseností sme si osvojili určité pracovné postupy tak, aby sme zvládli aj tie najťažšie upchatia. Sme firma, ktorá vsadila do svojho portfólia čistenie studní zámerne. Hlavným cieľom je zveľaďovanie studní v rodinných domoch a starostlivosť o pitný režim občanov.

Kompletné čistiace práce, čistenie, dezinfekcia studní, odkalenie a odpieskovaní studní vykonávame v mestách a ich blízkych okoliach: Bratislava, Malacky, Trnava. 

Kompletné portfólio nájdete na web stránkach:
www.ibrein.sk
www.industrialcleaning.sk
www.tryskaniesuchymladom.sk
www.krtkovaniemonitoring.sk

Neváhajte nás kontaktovať.