7:00 – 22:00
+421 903 922 980

Čistota je základom života. Čistíme a dezinfikujeme.

ČISTOTA JE ZÁKLADOM ŽIVOTA: ČISTÍME A DEZINFIKUJEME
 
Dnes je už známou pravdou, že bez primeranej čistoty nemožno viesť kvalitný ani zdravý život. Je preto dôležité vedieť, akým spôsobom možno čistotu vo vašom najbližšom prostredí udržovať, či už ide o rodinnú domácnosť alebo pracovnú kanceláriu. Firma IB REIN prevádzkuje havarijnú službu, ktorá je orientovaná aj na dezinfekčné práce. Veľmi často čistíme a dezinfikujeme interné a externé priesotry.Osobná a domáca čistota
Pokiaľ chcete žiť v čistote, v prvom rade by ste nemali podcenovať vašu vlastnú hygienu a pod tým nemáme na mysli len časté sprchovanie, ale aj dôkladné umývanie rúk vodou a mydlom. V prípade, že sa vám nepodarí zohnať v poslednej dobe nedostatkové antibakteriálne mydlo, nezúfajte, aj bežne dostupné mydlá sú totiž pre čistenie rúk dostatočne efektívne. Ruky by ste si mali umývať v intervale minimálne 20 sekúnd a nevynechať pritom ich žiadnu časť, čo značí venovať pozornosť nielen prstom, ale aj dlani či oblasti nechtov. Tu možno spomenúť, že v momentálnej situácii sa neoplatí pestovať si extrémne dlhé nechty, keďže sa vám za nimi oveľa ľahšie udržia rôzne nečistoty ako v prípade pravidelne strihaných a udržiavaných nechtov.

Je tiež vhodné dávať prednosť jednorázovým papierovým vreckovkám a servítkam pred klasickými textilnými vreckovkami na opakované použitie. Čistý vzduch v domácom aj pracovnom prostredí možno získať pravidelným vetraním, na druhej strane klimatizácia nie je ani v čase vyšších teplôt najvhodnejším riešením, keďže v jej rámci cirkuluje v uzatvorenom prostredí ten istý vzduch, čo uľahčuje prenos choroboplodných zárodkov. Nie je na škodu, aby každý z členov rodiny vlastnil uterák na umývanie tváre (samostatná osuška po sprchovaní by mala byť samozrejmosťou). Princíp vlastných predmetov pritom možno zaviesť nielen v kúpeľni, ale aj v kuchyni vo forme vlastného príboru, pohára či taniera pre jednotlivých rodinných príslušníkov.

Dezinfekcia (nielen) domácnosti v praxi
Pri čistení a dezinfekcii sa nemusíte spoliehať len na jedinú konkrétnu značku čistiacich prostriedkov a môžete pri kúpe vychádzať zo svojej preferencie alebo skúseností, ktoré s jednotlivými značkami ponúkanými na súčasnom trhu máte. Je však vhodné, aby zvolený produkt obsahoval alkohol prípadne chlór, keďže práve tieto látky patria k najúčinnejším a zároveň najdostupnejším likvidátorom nebezpečných baktérií a vírusov. Pre ochranu vlastného zdravia by ste pri používaní takýchto produktov nemali zabúdať na rukavice, pričom pri rukaviciach z kvalitnejšieho a pevnejšieho materiálu platí, že ich možno využiť aj viackrát, pokiaľ si dáte pozor aby ste sa ich zvonku nedotkli a necháte ich vysušiť na slnku.

Pokiaľ chcete počas dezinfekcie dosiahnuť čo najlepší výsledok, ešte pred aplikácou prípravku s obsahom alkoholu aspoň v rozsahu 70 percent by ste na čistený povrch mali naniesť mydlovú vodu a dôkladne ho s ňou vydrhnúť. Alternatívnym produktom využívaným v mnohých slovenských domácnostiach je taktiež Savo, naopak pri čistení objektov v domácnosti sa nespoliehajte na klasické antibakteriálne gély a mydlá, keďže tieto produkty sú určené pre čistenie rúk a tým pádom sa v nich nachádza menšie množstvo alkoholu.

Čistenie je aj o praní
V dnešnej dobe si dôkladnejšie čistenie vyžaduje nielen oblečenie, ktoré by malo byť prané na najvyššej možnej teplote, ale aj posteľné prádlo, ktoré by ste v ideálnom prípade mali meniť každý týždeň. Čo sa týka čistenia rúška, je dôležité uvedomiť si, že jednorázové rúška by sa čistiť a opakovane používať nemali. Po prvotnom použití je ich teda potrebné vyhodiť, k čomu môžete použiť sáčok, v ktorom boli pôvodne zabalené prípadne iné vrecko, ktoré máte k dispozícii. Naopak látkové rúško vám môže poslúžiť aj viackrát, je však nutné oprať ho aspoň pri teplote 60 stupňov Celzia prípadne vyvariť v horúcej vode a následne nechať uschnúť. Posledným krokom je dôkladné prežehlenie rúška predtým, než si ho znovu nasadíte na tvár.

Dezinfekčné práce vykonávame v nasledovných mestách a ich blízkych okoliach: Bratislava, Malacky, Senica, Trenčín, Trnava, Nitra, Nové Zámky, Žilina, Dunajská Streda, Senec, Pezinok, Šamorín. 

Naše služby nájdete na web stránkach
www.ibrein.sk
www.perfektnepodlahy.sk
www.tryskaniesuchymladom.sk
www.industrialcleaning.sk
www.krtkovaniemonitoring.sk


Neváhajte nás kontaktovať.