7:00 – 22:00
+421 903 922 980

Čo by ste mali robiť počas vírusovej pandémie?

ČO BY SME MALI ROBIŤ POČAS VÍRUSOVEJ PANDÉMIE?
 
Aktuálna pandémia súvisiaca s vypuknutím koronavírusu nás zastihla v mnohých ohľadoch nepripravených. Napriek tomu nám však experti ponúkajú viacero praktických rád a trikov, s pomocou ktorých bude prekonanie týchto náročných časov jednoduchšie. Firma IB REIN ponúka kvalitné čistiace a dezinfekčné práce v interných a externých priestoroch. Na čo by ste nemali zabúdať
Jednou z vecí, na ktoré je možné v súčasnosti myslieť predstavuje platba v obchodoch za zakúpený tovar. Na jednej strane sa odborníci zhodujú v názore, že je vhodnejšie platiť kreditnou respektíve debetnou kartou. Riziko možnej nákazy pri platbe kartou je totiž výrazne nižšie než v prípade hotovosti, keďže mince a bankovky, ktoré vám vrátia vo forme výdavku už mohli na rozdiel od vašej platobnej karty prejsť rukami mnohých ďalších ľudí. Na druhej strane však tiež platí, že by ste doma mali odloženú aspoň istú čiastku v hotovosti pre prípad akejkoľvek núdze. Ani v dnešnej dobe sa navyše nie vo všetkých predajniach dá platiť kartou a hotovosť vám padne vhod aj v prípade dočasného výpadku elektriny či možného preťaženia bankového systému.

Pokiaľ pravidelne používate určité lieky a máte možnosť zakúpiť si ich vo väčšom množstve na dlhší čas, nie je na škodu využiť túto alternatívu pre prípad, že by sa stali v lekárni, ktorú pravidelne navštevujete, nedostatkovým tovarom. Pravidelne by ste tiež mali dopĺňať domácu zásobu základných liečiv, ako sú prostriedky proti bolesti hlavy alebo žalúdka. V žiadnom prípade však nemáme na mysli kupovať prehnane veľké množstvá týchto liečív a tým pádom k nim obmedzovať prístup ostatných záujemcov. Pri liekoch je tiež dôležité všímať si dátum ich spotreby, keďže užívanie liečiv, ktorým sa už skončila spotreba môže byť nebezpečné a viesť k vážnym zdravotným problémom.    

Pripravte sa
Čo sa týka potravín, aj tu platí, že je síce výhodné mať doma isté zásoby, aj k tým však treba pristupovať s mierou a zbytočne nehromadiť priveľké množstvo tovaru, o ktorom aj tak dobre viete, že ho nebudete schopní kompletne spotrebovať v priebehu najbližších mesiacov. Niektoré potraviny sa samozrejme len tak rýchlo nepokazia a vydržia vám dosť dlhú dobu, tiež však nie je najvhodnejšie a najzdravšie, ak sa vaša strava skladá len z konzerv a cestovín. Základom je ryža a múka, dôležité miesto by však medzi vašimi zásobami mali mať aj soľ a cukor. Nie je vhodné, aby ste museli chodiť na nákup každý deň, keďže sa tak budete vystavovať vyššiemu riziku ako v prípade, že si nakúpite dostatočné množstvo potravín aspoň na obdobie najbližších dvoch týždňov.

Pokiaľ chcete byť počas pandémie pripravení skutočne na všetko, môžete si spraviť zásoby pitnej vody či už vo forme zakúpenej balenej vody alebo naplnenia jednej či viacerých plastových nádob s väčším objemom pitnou vodou z vášho vodovodného kohútika. Podľa viacerých odborníkov je štandardom mať odložených aspoň 20 litrov pitnej vody, to však môže závisieť aj od veľkosti vašej domácnosti respektíve od počtu členov rodiny.

Niekoľko rád na záver
Aby ste pred nákazou chránili vás samých aj vašich blízkych, nemali by ste vychádzať z domu, pokiaľ to nie je skutočne nutné respektíve sa vyhýbať miestam, kde sa súčasne združuje väčšie množstvo ľudí. Samozrejmosťou je používanie kvalitných rúšok na tvár prípadne aj ďalších ochranných pomôcok, ako môžu byť rukavice alebo okuliare. Noste so sebou vlastné pero pre prípad, že by ste sa potrebovali niekde podpísať a pokiaľ sa dostanete do situácie, kedy sa okolo vás nachádza viac ďalších osôb, udržujete si od nich primeraný odstup. Nezanedbávajte prísnu osobnú hygienu, umývajte si dôkladne ruky dostatočným množstvom vody a mydla. Pozornosť prikladajte aj detailnej dezinfekcii vášho domova a to obzvlášť pri predmetoch, ktorých sa neustále dotýkate, ako je napríklad diaľkový ovládač, mobilný telefón alebo kľučka na dverách. 

Dezinfekčné práce, dezinfekciu kancelárií a firemných priestorov, dezinfekciu verejných priestranstiev realizujeme v nasledovných mestách a ich blízkych okoliach: Bratislava, Malacky, Senica, Senec, Pezinok, Trnava, Šamorín, Dunajská Streda, Nitra, Trenčín, Nové Zámky, Žilina.

Naše kompletné služby nájdete na web stránkach
www.ibrein.sk
www.perfektnepodlahy.sk
www.tryskaniesuchymladom.sk
www.industrialcleaning.sk
www.krtkovaniemonitoring.sk


Neváhajte nás kontaktovať.